Першим пунктом статуту ФВУ є популяризація та розвиток волейболу в Україні і виходячи з цього такі дії і рішення є незрозумілими але очікуваними.
Політика "заборонити" і "не допустити" замість "допомогти" і "співпрацювати" була з самого першого сезону 2009-2010 року Клубно-зальної волейбольної ліги (КЗВЛ), коли тодішній Колегії суддів Києва, що не проводила в Києві жодних змагань останні 2 роки заборонили судити матчі КЗВЛ.
Через 9 років проведення змагань ситуація не змінилась і "заборона" не судити матчі Столичної Ліги (КЗВЛ) продовжується.
Намагання провести семінар для підвищення кваліфікації суддям та присвоєння їм наступних категорій, інструктаж з відповідної організації матчів та створення комісій для вирішення спірних питань із залученням провідних спеціалістів ФВУ останні 5 років не є можливим. На всі запити і запрошення для проведення семінарів (з оплатою проїзду, проживання, лекцій та надання приміщень з відповідною інфраструктурою) була надана відмова. Проведення семінару без дозволу ФВУ тягнуло за собою санкції до лекторів.
Тобто з однієї сторони є вимоги до суддів проводити змагання до вимог Арбітражної комісії ФВУ (хоча змагання зовсім їх не стосуються), а з іншої повна блокада залучити спеціалістів, щоб підвищити кваліфікацію для відповідного суддівства.
Констатуємо перманентне вороже ставлення до наших змагань.
Деякий час вдавалось впоратись самотужки. Але масштаби змагань і вимоги до якості суддівства підвищувались з кожним сезоном. І після чергової хвилі "заборон" закінчення сезону 2017-2018 "Столичної Ліги" проводиться на межі можливостей.
Ситуація складна. І тому, щоб мати можливість проводити змагання у наступних сезонах, необхідно створити власну Арбітражну комісію і більше не очікувати на допомогу та розуміння зі сторони ФВУ.
Ми запрошуємо долучитись і допомогти знайти незалежних від ФВУ кваліфікованих спеціалістів з Києва та інших міст України для створення структури Арбітражної комісії відповідно до умов і реалій змагань під егідою ФВК і УКВ та інших не визнаних організацій. Для подальшого залучення нових суддів, проведення семінарів з підвищення кваліфікації суддів, надання їм категорій, розгляду дій суддівства протестних моментів.
Якщо є турніри і організації в України з аналогічною проблемою, то кооперація буде найкращим виходом із ситуації. Ми готові надати консультації та підтримку в організації і проведенні змагань, створенні сумісних семінарів.
Окрім проведення матчів Столичної Ліги, проводиться безліч інших аматорський, місцевих, комерційних, профспілкових, дитячих змагань на які залучаються судді Столичної Ліги. Їм ніколи не ставилось і не буде ставитись питання - можна чи не можна судити, так як вимоги до суддів є окремими у кожного турніру і суддя є незалежним у прийманні своїх рішень.
P.S.
З 2013 року, з моменту створення ФВК (Київська федерація волейболу) затвердженні списки рекомендованих суддів, що представляють місто Київ надавались у ФВУ з печаткою та підписом президента федерації, на підставі яких відбувались призначення для суддівства чемпіонату та кубку України з волейболу.
Київська федерація волейболу (ФВК) має договір з Київською міською державною адміністрацією і тільки вона має право офіційно представляти місто Київ.
http://fvu.in.ua/images/judge-documentation/201709Protokol0AKFVU.pdf
|